Je mnoho programů, které umí zachytit aktuální obrazovku nebo její výřez. Existuje spousta služeb, které nabízejí hostování (nejen) obrázků. Není problém si snapshot (printscreen) lehce upravit (doplnit text, šipku či rámeček) v nějakém free image editoru. S Clip2Net tohle zvládnete s jedním programem na pár kliknutí.

Clip2Net je služba nabízející hostování souborů, ale z mého pohledu především šikovný prográmek (Windows/Linux), pro zachycení a drobnou úpravu obrázků a jejich nahrání na web.

Mně osobně Clip2Net výrazně zrychlil práci minimálně při dvou typech úloh.

Případ první: Potřebuji printscreen do dokumentace, e-mailu, popisu chyby apod.

Označím oblast, kterou chci otisknout, doplním rámeček, šipku či krátký textík, zkopíruji do schránky a vložím kam potřebuji. Tzn. nemusel jsem soubor ukládát a otvírat externí grafický editor.

Případ druhý: Potřebuji printscreen do článku na blogu apod.

Výhoda přímé editace zachyceného obrázku platí i zde. Navíc však můžete zachycený obrázek přímo nahrát do svého úložiště na Clip2Net nebo pomocí FTP na svůj server. Můžete si nastavit neomezené množství FTP účtů a adresářů, z nichž pak při nahrávání jeden vyberete (například obrázky na blog, web apod.).

Oba případy jsem zkombinoval v ukázkovém videu.

Služba je v základní verzi zdarma. Abyste však mohli využívat některé vlastnosti (například ukládání na vlastní server), budete si muset zaplatit Premium verzi, která vás přijde na 30 USD ročně.