Sdílej...Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInEmail this to someone

Je mnoho programů, které umí zachytit aktuální obrazovku nebo její výřez. Existuje spousta služeb, které nabízejí hostování (nejen) obrázků. Není problém si snapshot (printscreen) lehce upravit (doplnit text, šipku či rámeček) v nějakém free image editoru. S Clip2Net tohle zvládnete s jedním programem na pár kliknutí.

Clip2Net je služba nabízející hostování souborů, ale z mého pohledu především šikovný prográmek (Windows/Linux), pro zachycení a drobnou úpravu obrázků a jejich nahrání na web.

Mně osobně Clip2Net výrazně zrychlil práci minimálně při dvou typech úloh.

Případ první: Potřebuji printscreen do dokumentace, e-mailu, popisu chyby apod.

Označím oblast, kterou chci otisknout, doplním rámeček, šipku či krátký textík, zkopíruji do schránky a vložím kam potřebuji. Tzn. nemusel jsem soubor ukládát a otvírat externí grafický editor.

Případ druhý: Potřebuji printscreen do článku na blogu apod.

Výhoda přímé editace zachyceného obrázku platí i zde. Navíc však můžete zachycený obrázek přímo nahrát do svého úložiště na Clip2Net nebo pomocí FTP na svůj server. Můžete si nastavit neomezené množství FTP účtů a adresářů, z nichž pak při nahrávání jeden vyberete (například obrázky na blog, web apod.).

Oba případy jsem zkombinoval v ukázkovém videu.

Služba je v základní verzi zdarma. Abyste však mohli využívat některé vlastnosti (například ukládání na vlastní server), budete si muset zaplatit Premium verzi, která vás přijde na 30 USD ročně.

Sdílej...Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInEmail this to someone