Před časem jsem narazil na Youtube na záznamy přednášek politické filozofie z Harvardu, které mě nadchly. Nikdy jsem žádné filozofické dílo nečetl, nestudoval humanitní obory, dokonce ani nechodil na gymnázium.
Když jsem si v hlavě srovnal, jak vypadala výuka mnoho předmětů na vysoké škole, kterou jsem absolvoval a srovnal s přednáškami “Justice” z Harvardu, bylo to nebe a dudy.
Věřím, že ano. I já jsem měl možnost mít na mikroekonomii osvíceného vyučujícího, který se snažil podat vše tak, aby student pochopil a uměl naučené aplikovat – nikoliv papouškovat terminologií vyučujícího. A proč nenabídnout videozáznam ze shrnující přednášky? O příklady také nebyla nouze. Ten k zákonu klesajícího užitku si pamatuji doteď: “Jaký požitek budete mít z prvního piva? Druhého? … Desátého? Ehm… Teda funguje to i s rohlíkama.”
Protikladem byla makroekonomie. Skripta Makroekonomie – základní kurs od M. Helíska, jsou dle mého soudu, krásnou ukázkou toho, jak lze jednoduché věci podat složitě. Stačí se držet čistě odborných termínů, ačkoliv lze mnoho principů popsat obecnou češtinou. A když už se chcete zařadit mezi velikány, proč si nedefinovat vlastní sadu zkratek bez jejichž zažití jsou skripta nečitelná.
Zdroj obrázku: www.justiceharvard.org
Jak se zbavit (not set) v Session Source a Session Medium?
Chcete doměřit efekt vaší offline reklamy, ze které vedete lidi na váš web? Jde to…
Tenhle článek jsem měl rozepsaný fakt dlouho, ale je stále aktuální… Trápí mě, že opakovaně…
Poslední dobou jsem se setkal s pár majiteli malých firem, kteří mají web a snaží…
Občas se mě někdo ptá, co používám pro tvorbu screencastů a online videí. Které nástroje…
V rámci 5 videí najdete 7 krátkých video tipů pro zefektivnění práce s Google Analytics…