Často překvapím lidi ve svém okolí tím, jaké používám nástroje. Proto sdílím svých 5 oblíbených nástrojů, které mi usnadňuji a zefektivňují on-line komunikaci a sdílení myšlenek. Všechny jsou dobře použitelné zdarma, ačkoliv mají své placené varianty (z níže uvedených používám placenou verzi jen Diigo).

Appear.in – Videocall jednoduše

Chcete rychle videocall s možností sdílení obrazovky? Nemusíte mít instalovaný Skype nebo vytvářet vždy nový odkaz pro Google Hangouts.

S Appear.in si vytvoříte svoji “místnost” se stálou adresou (URL) a jednoduše odkaz nasdílíte komu potřebujete. Když máte místnost zamknutou, nově příchozí musí “zaklepat” (uvidíte jeho fotku z kamery) a vy ho do místnosti vpustíte.
Stačí instalovat doplněk do prohlížeče Chrome. Verze zdarma je omezena max. na 4 účastníky callu. Appear.in má i mobilní aplikaci pro Android i iOS.

Placená verze Appear.in umožňuje více účastníků, vlastní branding místnosti a také můžete mít pod jedním účtem více místností s vlastní adresou.

Loom – Video za tisíc slov

Jednoduchá on-line služba a doplněk do Chrome pro záznam videa z obrazovky včetně zvuku (a případně i web kamery). Opravdu na pár kliknutí můžete sdílet feedback, komentář či cokoliv, co byste jinak dlouze popisovali do e-mailu.

Videa můžete členit do složek, a také můžete přístup k videu omezit heslem.

Diigo – Anotace a sdílení článků

Diigo je služba, kterou používám již 10 let hlavně pro ukládání odkazů, ke kterým se chci někdy vrátit. Další funkcí je možnost zvýraznit kusy textu (mátě 4 klasické barvy zvýrazňovače, které můžete kombinovat) či doplnit komentáře na různá místa stránky.

Diigo - ukázka zvýrazňovače a komentářů

A takto komentovanou stránku/článek můžete s někým nasdílet (podívejte se na ukázku).

RealTimeBoard – Komentáře k vizuálnímu obsahu a diskuze

Nástroj pro spolupráci online nad vizuálním obsahem. Já a pár lidí z mého okolí (UX, product/project management) využíváme tento nástroj především k diskuzi nad screenshoty webu.

Ale určitě RealTimeBoard najde i uplatnění v jiných situacích.

Významné plus je, že nástroj existuje i jako aplikace pro Android, iOS i Windows.

Screenpresso – Screenshot > Editace > Sdílení

V okamžiku, kdy jsem objevil Screenpresso pro Windows (a je už to pár let zpátky), jsem přestal používat všechny alternativní nástroje pro screenshoty. Proč?

  • výborná integrace s Windows – stisknete jen PrintScreen klávesu; uložení do vybrané složky na počítači
  • chytrý výběr oblasti – tzn. umí detekovat jednotlivá okna a části oken
  • bohaté možnosti anotace – rámečky, zvýrazňovač, text, bubliny, ikony, šipky a další
  • možností editace – rozmazání, ořez, výřez
  • možnosti uploadu do cloudových úložišť (Dropbox, OneDrive, GoogleDrive, Evernote, …) i na vlastní FTP

Navíc umí nahrávat i video (ale pro videa používám výše zmíněný Loom).

 

Související

Nenech si to pro sebe...

Pokud tě článek zaujal, sdílej ho s ostatními. Díky!